LEXUS RX ZDECYDOWANYM LIDEREM SEGMENTU E-SUV PREMIUM W POLSCE

  • W lutym klienci Lexusa zarejestrowali 1206 samochodów
  • Marka ma już blisko 12-procentowy udział w klasie premium, a trzy modele zajmują miejsca w Top10 rynku
  • Lexus RX jest najchętniej wybieranym autem w E-SUV Premium
  • Mocna pozycja modeli UX, NX i ES w swoich segmentach

Wyniki rejestracji aut klasy premium w lutym 2024 roku potwierdzają dynamiczny wzrost Lexusa na polskim rynku. To już drugi miesiąc z rzędu, w którym klienci marki zarejestrowali ponad 1200 samochodów. Wynik 1206 aut jest o prawie 43% lepszy od liczby zarejestrowanych aut w lutym ubiegłego roku. W dwóch pierwszych miesiącach na polskie drogi wyjechały w sumie 2474 Lexusy (+38% r/r), co umocniło pozycję marki w klasie premium z udziałem wynoszącym 11,96% (+0,25 p.p.).

Samochody Lexusa cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych. Na początku 2024 roku co piąte aut premium rejestrowane przez osoby prywatne to właśnie Lexus (19,8% udziału, 661 egz.). W samym tylko lutym tacy klienci odebrali z salonów 327 aut.

O skali sukcesu Lexusa na początku 2024 roku najlepiej świadczy fakt, że aż trzy modele znalazły się wśród dziesięciu najczęściej rejestrowanych aut premium na polskim rynku po dwóch pierwszych miesiącach. Na trzecim miejscu sklasyfikowano NX-a, szóstą lokatę zajmuje RX, a 10. miejsce przypada UX-owi.

Mocną pozycją w bardzo konkurencyjnym segmencie C-SUV Premium utrzymuje Lexus UX. 595 egzemplarzy crossovera zarejestrowanych w dwóch pierwszych miesiącach tego roku przełożyło się na 18% udziału w tej klasie. W lutym klienci odebrali z salonów 275 UX-ów.

Hybrydowa limuzyna Lexus ES to jeden z najczęściej rejestrowanych reprezentantów segmentu E z udziałem wynoszącym 16,6%. Od początku roku na polskie drogi wyjechało już 278 oszczędnych i niezawodnych sedanów Lexusa, a w samym lutym były to 153 auta.

Lexus RX może być porównywany z takimi modelami jak Audi Q8 czy BMW X6. Jednak to model Lexusa zapewnia aż trzy różne wersje napędu – turbodoładowany RX500h, hybrydowy RX350h oraz plug-in RX450h+ – ten model to prawdziwa gratka dla miłośników marki. Model RX startuje od ceny 284 790 zł. Obecnie trwa Wyprzedaż Rocznika 2023, podczas której można skorzystać z jeszcze bardziej korzystniejszej oferty.

UDOSTĘPNIJ

Podobne wpisy