Lexus NX 350h – po raz szósty hybrydą roku w plebiscycie Auto Trader New Car Awards

Lexus doceniony za niezawodność w Auto Trader New Car Awards

Najwyższa jakość i innowacyjne technologie ponownie zagwarantowały Lexusowi NX350h tytuł hybrydy roku!

Auto Trader New Car Awards to prestiżowy brytyjski plebiscyt motoryzacyjny, w którym kluczowe są opinie użytkowników samochodów. W tegorocznej edycji nagrody dla poszczególnych marek i modeli przyznano na podstawie ankiet wypełnionych przez ponad 200 tys. właścicieli aut. Lexus triumfował w dwóch kategoriach – „Najbardziej niezawodna marka” oraz „Hybryda roku”, a wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Londynie.

„Te nagrody mają ogromne znaczenie, ponieważ odzwierciedlają opinie naszych klientów. Pozytywne recenzje to najlepsza nagroda dla wszystkich, którzy pracują nad tym, aby posiadanie Lexusa było wyjątkowym doświadczeniem” – powiedział Chris Hayes, dyrektor Lexusa w Wielkiej Brytanii.

Potwierdzenie niezawodności Lexusa

Lexus zdominował kategorię „Najbardziej niezawodna marka” w Auto Trader New Car Awards, triumfując w tej klasyfikacji po raz szósty w ciągu ostatnich siedmiu lat, co świadczy o bezawaryjności jego samochodów.

„Jakość, niezawodność i komfort to cechy najczęściej wskazywane przez ankietowanych. Jeden z kierowców stwierdził, że uważa Lexusa za wiodącego producenta samochodów i nie potrafi wymienić żadnej innej marki, której pojazdy byłyby tak kompletne, czym wyraził myśli wielu właścicieli Lexusa” – powiedziała Erin Baker, dyrektor wydawnicza magazynu „Auto Trader”.

Lexus to marka premium, pewna jakości swoich samochodów, oferując szeroki wachlarz programów gwarancyjnych. Marka udziela trzyletniej fabrycznej gwarancji z limitem przebiegu do 100 tys. km na wszystkie modele, a samochody z napędem hybrydowym oraz hybrydy plug-in mają gwarancję na hybrydowe komponenty oraz akumulator napędu hybrydowego na 5 lat lub 100 000 km. Można ją przedłużyć o kolejny rok (lub 15 000 km), aż do 10 lat, wykonując corocznie test baterii napędu hybrydowego w autoryzowanym serwisie Lexusa. Po wygaśnięciu podstawowej gwarancji, po przeglądzie w autoryzowanym serwisie marki, można skorzystać z programu Lexus Relax, który przedłuża gwarancję o kolejny rok lub 15 tys. km. Program obejmuje auta do 10 lat od daty zakupu z przebiegiem poniżej 185 tys. km.

NX 350h hybrydą roku

W tegorocznym Auto Trader New Car Awards Lexus zdobył jeszcze jedno wyróżnienie. Model NX 350h został uznany za hybrydę roku. „Lexus zbudował swoją renomę dzięki samochodom z napędem hybrydowym, a NX 350h jest przykładem doskonałości w tej dziedzinie” – dodała Baker.

Model NX 350h jest dostępny z napędem na przednie koła lub z inteligentnym napędem na cztery koła E-FOUR. Samochód dysponuje mocą 243 KM, ma zbiornik paliwa o pojemności 55 l, a w trybie elektrycznym może osiągnąć prędkość do 125 km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 7,7 s z napędem E-FOUR (8,7 s w wersji z napędem na przednie koła), a średnie zużycie paliwa to 5,7 l/100 km. Na polskim rynku NX 350h oferowany jest w sześciu wersjach wyposażenia. 

Hybryda roku dostępna jest od ręki w salonie Lexusa w Gdańsku.

Zapraszamy do Lexus Trójmiasto, ul. Grunwaldzka 270 w Gdańsku, Oliwie

Znajdź na social mediach:

UDOSTĘPNIJ

Podobne wpisy